Çocuğum havuza giriyor nelere dikkat etmeliyim?

31.03.2020
423

İlkbahara bir aydan kısa bir süre var ve ufukta havuz partileri, yüzme takımı toplantıları ve havuz başında tembel öğleden sonraları var; bununla birlikte, özellikle yüzme havuzlarıyla ilişkili çocuklarla ilgili yaralanmalar ve kazalar da öyledir.   Miami Herald, floridanın 2017’de ençok çocuk boğulma vakalarınınyaşandığı şehirler listesinin başında olduğunu açıklıyor . Ek olarak, bu makaleler bir ulus olarak boğulmanın 1-4 yaş arası çocuklarda kasıtsız ölümlerin birincil nedeni olduğunu belirtiyor.   Yüzme havuzu yaralanmaları ve çocuklarla ilgili ölümler konusu, kimsenin bahsetmekten hoşlanmadığı bir konudur, ancak sayılar, bu sinir bozucu konu hakkında kendini eğitmenin önemi konusunda kendileri için konuşmaktadır.

The Eberst Hukuk Bürosunda, kendinizi bu tür yaralanmalara karşı en iyi şekilde nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda eğitmek ve bu tür kazalar hakkında size ayrıntılı bilgi vermek, aynı zamanda bu tarif edilemeyecek kadar trajik olayın meydana gelmesi durumunda da yanınızda olmak istiyoruz.

ARA REKLAM ALANI

Çocukları Havuzların Etrafında Güvende Tutmanın İpuçları

Çocuklarınızı İzleyin ve Dikkatinizin Dağılmasını Önleyin

Her şeyden önce, çocukları izlemekten sorumlu yetişkinlerin cep telefonlarını, iPad’lerini ve diğer elektronik cihazlarını kaldırdıklarından emin olun.  dikkatin dağılması  gibi , çocuklar havuzdayken elektroniklerin dikkatinin dağılması kesinlikle bir çocuk için yüzme havuzu kazasına yol açan bir faktör olabilir.   Bu, dünyanın en büyük cankurtaranlar derneği Alman Cankurtaranlar Derneği tarafından doğrulandı.

Yüzdürme Cihazları ve Yüzme Yardımcıları Kullanın

Küçük çocukların kol şamandıraları gibi yüzdürme cihazları ile donatıldığından emin olun.   Bunları çıkarmaya çalışmadıklarından emin olmak için onları izleyin.

Havuz Güvenliğini Erken Öğretin

Küçük yaştaki çocuklarınıza, genç yaşta yüzmeyi öğrenebilmeleri için yüzme derslerine götürmek de dahil olmak üzere yüzme havuzlarına karşı dikkatli olmayı öğretin.

Çocukları Havuz Giderleri konusunda uyarın

Bazıları saçı ve / veya vücut kısımlarını hapsedebilecek güçlü emişe sahip olduğundan kanalizasyonlara karşı dikkatli olun.   Emniyetli vakumlu tahliye sistemlerine sahip olanlar gibi belirli tahliye kapakları, çocuklar için tipik olarak daha az tehlikelidir.   Halka açık bir tesisteki havuza gidecekseniz, hangi güvenlik özelliklerini sunduklarını öğrenmek için her zaman onları arayabilirsiniz.

Cankurtarma Cihazlarının Nerede Bulunduğunu Bilin

Güvenlik cihazlarını havuzun yakınında tutun ve yüzdürme halkaları / şamandıralar, düdükler, havuz güvenlik kancaları, güvenlik halatları, ilk yardım çantaları ve daha fazlası gibi güvenlik cihazlarına sahip halka açık havuzları arayın.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Powered by NOSDOK V.9 Web Yazılım